Načítám

wait a moment

Optimalizace pro vyhledávače krok po kroku

Chtěli byste pro web SEO? Optimalizace pro vyhledávače by vám měla zajistit, aby byl váš web snadno k nalezení ve výsledcích vyhledávání na důležitá klíčová slova, která lidé hledají. Cílem je především u seo optimizace google, aby mu připadal váš web dostatečně atraktivní na to, aby vás mohl řadit na předních pozicích.

Správný postup

U optimalizace je potřeba hlídat 2 faktory, ON page a OFF page. ON page je závislý na obsahové části webu. Aby mohl váš web dobývat nějaké pozice, musí být nejprve pro vyhledávače plně validní. To znamená, že musí splňovat určitá kritéria, tedy zejména by měl mít dostatek kvalitního a originálního textu, aby se rychle načítal, měl správnou strukturu, meta informace, responzivní design, SSL certifikát, optimalizované obrázky a žádné zbytečné html chyby. Mít plně validní web vám dává výhodu před konkurencí, která tak kvalitní web nemá. Některé úpravy zvládnete sami, když si budete dělat seo optimalizace wordpress nebo v jiném jednoduchém redakčním systému. Pokud si nejste jistí, jestli je váš web validní, obraťte se na agenturu Seoconsult.cz, která web zanalyzuje a odhalí jeho chyby.

Dalším krokem by měla bý analýza klíčových slov, aby bylo jasné,jaká klíčová slova je potřeba podporovat. Následně se může začít pracovat na OFF page, tedy popularitě, kterou vyhledávače měří zejména v počtu a kvalitě zpětných odkazů na jiných webech. Vytvářejí se zpětné odkazy právě skrze klíčová slova z analýzy. Budování odkazů by mělo být pravidelné a rovnoměrné, když budou vyhledávače vidět, že popularita webu stále roste, bude ho tlačit na potřebná klíčová slova na lepší pozice vyhledávání. Ačkoliv je možné dělat SEO svépomocí, nikdy nedosáhnete takových výsledků jako se zkušenou agenturou.