Načítám

wait a moment

Záběru fotopasti nikdo neuteče

Přemýšlíte o způsobech, jak účinně chránit svůj pozemek před nezvanými hosty? Cedulka „Pozor pes“ je sice účinná, ale mnoho lidí to neodradí a váš pozemek stejně navštíví. Netýká se to jen domácností, ale i firemních pozemků, skladů, zahrad, parkovišť aj. Skvělým pomocníkem je fotopast a svými funkcemi překonává i kamerové systémy, přitom je levná a žádný vetřelec jí neunikne.

Co byste měli o fotopastech vědět?

Fotopasti nejsou velké, jde o zařízení zhruba o velikosti digitálního fotoaparátu, mají velmi maskovaný vzhled nejlepším místem pro jejich umístění je strom. Když umístíte fotopast na strom, stane se neviditelnou a budete o ní vědět jen vy. Nastavíte fotopast tak, aby monitorovala potřebnou oblast v dobu, kdy budete potřebovat. Následně necháte fotopast dělat svou práci. Fotopast funguje zcela automaticky a dále není potřeba se o ni starat, Na přední straně má PIR čidlo, které snímá tepelný pohyb, jakmile ho zaznamená, okamžitě se spustí fotoaparát. Znamená to, že když do monitorované oblasti vnikne zvíře nebo člověk, fotopast ho během několika desetin sekundy zaznamená. Není možné projít kolem fotopasti a nebýt zaznamenán.

Zatímco u kamerových systémů byste museli procházet hodiny prázdného záznamu nebo mít člověka, který bude sedět u monitoru, v případě fotopastí získáte přímo snímky všech vetřelců. Většina fotopastí nabízí i možnost nastavení videozáznamů. Jelikož mají fotopasti noční přísvit, pořídí kvalitní záběry i v nočních hodinách. Následně si můžete prohlédnout pořízené snímky v počítači nebo na těle fotopasti, pokud disponuje displejem. U pozemků jsou vhodnou investicí fotopasti, které mají GSM modul. Ty vám zašlou všechny pořízené snímky na telefon nebo na email, takže budete mít neustálý přehled, co se v dané oblasti děje, ať už jste kdekoliv. Vzhledem k ceně si dnes fotopast může snadno pořídit každý.