Načítám

wait a moment

Psaní povídky – vytvořte si osnovu

Toužíte začít psát? Asi to nebude ihned veledílo o několika dílech, ale všechno chce svůj čas. Vyzkoušejte si svůj psací um na povídce. Jak začít psát? Kde vůbec brát náměty? Co všechno by měla povídka mít? Psaní povídky se možná zdá složité, ale s tou správnou inspirací a tipy to zvládne opravdu každý!

Z hlavy na papír

Máte v hlavě příběh? A znáte alespoň jeho obrysy? Než to všechno zapomenete, napište si osnovu. Někdo preferuje podrobnou osnovu, která jej bude následně vést v psaní, někomu stačí jen základní body. Vyzkoušejte si obě možnosti a uvidíte, která vám sedí lépe. Jak každou z nich nejlépe vytvořit?

Základní

V této vám postačí, když si v odrazkách připravíte začátek, hlavní děj (například město, konflikt, který je tím ústředním, vztahy, detektivní zápletka, nová charakterová postava a podobně) a pak závěr. V něm většinou bývá vyřešení problémů či zápletky a šťastný nebo nešťastný konec.

V podrobné osnově naopak využijete všechno, co bude v příběhu. Záplatky mimo hlavní děj, utvářející a spojující kapitoly a podobně.