Načítám

wait a moment

Jak přečíst více knih? Vybudujte si tento zvyk

Snad každý si v životě alespoň jednou řekl, že by měl více číst. V tomto článku pro vás máme efektivní návod, jak toho opravdu dosáhnout.

Náš život řídí zvyky. Jde totiž o nejjednodušší způsob, jak udělat co nejvíc práce, ale přitom se u toho zas tolik nenamáhat. Mozek tak ušetří spoustu energie, a vám výrazně zjednoduší život. A pokud si vybudujete tento zvyk, už si nejspíše ani nebudete říkat, že byste měli víc číst.

30 minut denně

Není nic lepšího, než vstoupit do nového dne pravou nohou. A jak to udělat lépe, než když si přečtete nějakou knihu? Dobrá káva, klid a před vámi voňavý papír naplněný příběhem nebo cennými znalostmi. Jakmile ho přelouskáte už na začátku dne, budete mít po zbytek času dobrý pocit, že jste pro sebe něco udělali. A možná vás tak získáte motivaci navíc pro svoje další aktivity.

Čtením přitom nemusíte trávit dlouhé hodiny. Ráno si stačí sednout a strávit 30 minut nad vámi vybranou knihou. Pro většinu lidí bude 20 stránek denně jednoduše dosažitelný cíl. Většina si s takovým objemem textu poradí ve výše zmiňovaném časovém horizontu. I pokud se do něho nevejdete, určitě čtením nestrávíte celý den. Jedná se tedy o ideální limit, který se určitě podaří zdolat každému.

Co vlastně číst?

Co ale vůbec číst? Možností máte hned několik. Mezi nejoblíbenější knihy v dnešní době patří především tituly o osobním rozvoji. Nechcete-li po ránu zatěžovat svou hlavu učením a pamatováním faktů, sáhněte po něčem jiném. Třeba po zajímavém příběhu. Ten když vás vtáhne, tak v něm budete chtít pokračovat později. Třeba před spaním, kdy budete mít na čtení určitě alespoň dalších 30 minut.

Jestliže tedy chcete najít další knihy, zamiřte například na portál ČBDB.cz. Databáze spisovatelů a knih, kterou tu najdete, vám pomůže objevit zcela nové i prověřené tituly. A s jejich pomocí tak svůj zvyk velice snadno vybudujete díky neustálému přísunu kvalitního čtiva.