Načítám

wait a moment

Ubytování na dovolené – věc, která může zkomplikovat život!

Lidé sice říkají, že na dovolené až tolik věcí neřeší, ale když se nad tím zamyslíte, je spousta toho, co vám ji může zkazit či minimálně hodně znepříjemnit. Od špatné cestovní kanceláře, která se nestará o své klienty, po špatnou cestu, problémy s autobusem či autem, až po problémy se stravou nebo problémy s penzionem či hotelem. Nabídka a prospekty v cestovní kanceláři či na internetu jsou jedna věc, ale realita, kterou máte před sebou a ve které musíte fungovat po celou dobu dovolené, je věcí druhou. Co když není vše tak, jak chcete?

Hotel? Už nikdy víc!

„Zažila jsem s partnerem první společnou dovolenou, která se změnila v horor. Teď se tomu možná smějeme, ale tehdy mi do smíchu nebylo. Už jen to, že slíbili luxusní autokar a přijelo něco, co bylo bez klimatizace a jen zázrakem dojelo, nekomentuju. To totiž bylo to nejmenší, co se nám na té dovolené přihodilo. V cestovní kanceláři nás ujišťovali, že budeme spokojeni s ubytováním, krásné fotky hotelu se leskly na stole. Jenže problém byl, že v reálu jsme u takového hotelu ani nezastavili. V tom našem nebyl výhled na moře, nebyl ani balkon, postele rozvrzané, sprchový kout malý a značně opotřebovaný. A k tomu koruna všeho, všude špína“ popisuje asi nejhorší dovolenou paní Michálková.

„Když jsme zjistili, že to je opravdu místo našeho pobytu a změny se jen tak nedomůžeme, chtělo se mi brečet. Pořádně jsem si dovolenou neužila a zařekla se, že cestovní kancelář už nikdy nevyužiju. Nakonec jsme dostali peníze zpět, protože nespokojených nás bylo víc, ale i tak. Cesta do Chorvatska byla sice horor, ale byli jsme alespoň poučeni. Bez cestovní kanceláře, ubytování Chorvatsko? Jedině v soukromí! Do hotelu už nikdy víc“ má jasno paní Michálková a její manžel souhlasně přikyvuje.