Načítám

wait a moment

Psaní povídky – vytvořte si místo a čas

Toužíte začít psát? Asi to nebude ihned veledílo o několika dílech, ale všechno chce svůj čas. Vyzkoušejte si svůj psací um na povídce. Jak začít psát? Kde vůbec brát náměty? Co všechno by měla povídka mít? Psaní povídky se možná zdá složité, ale s tou správnou inspirací a tipy to zvládne opravdu každý!

Zasaďte povídku do místa a času

To je rovněž velmi důležité. Ve kterém městě se odehrává příběh? Je to Česká republika? Zahraničí? Bude postava cestovat? Pro příběh je nejlepší, když půjde o místo, které autor velmi dobře zná, protože jsou to právě ty drobnosti, jako která lavička je kde, nebo kolem kterého květinářství prochází denně, cestou do práce, které dělají příběh uvěřitelným (pokud nepíšete fantasy).

Čas

Může to být současnost, ve které se určitě vyznáte, protože se zde pohybujete. Někdo si zvolí čas před dvaceti lety nebo sáhnou ještě dál. Musíte tomu uzpůsobit také mluvu (například dvacátá léta, hippie sféra nebo první republika), ale také události. Těžko bude vaše postava žít v roce 1998 a mít třeba tablet nebo supermoderní mobil.