Načítám

wait a moment

Psaní povídky – jak získat inspiraci 1

Toužíte začít psát? Asi to nebude ihned veledílo o několika dílech, ale všechno chce svůj čas. Vyzkoušejte si svůj psací um na povídce. Jak začít psát? Kde vůbec brát náměty? Co všechno by měla povídka mít? Psaní povídky se možná zdá složité, ale s tou správnou inspirací a tipy to zvládne opravdu každý!

Koukejte kolem sebe

Inspirace? Marně přemýšlíte nad tím, na jaké téma psát? Je to asi to nejjednodušší a můžete tím hned začít! Stačí se rozhlédnout okolo sebe! Pro opravdu dobou povídku musíte vstřebávat informace, které se dějí okolo vás. Všímejte si detailů, mnohdy vás i ty mohou přivést ke správné inspiraci. Zamyslete se nad tím, co bude nejlepší pro vaše psaní.

Sledujte zprávy

V nich se můžete dozvědět základ k vašim povídkám. Slyšeli jste o ženě, která strávila pět hodin ve studni, do které spadla? Co všechno se jí muselo honit hlavou? Co tam prožívala? Nebo dávali reportáž o tom, jak někdo vyhrát v loterii na svá šťastná čísla. Jak k nim přišel? A co udělá s výhrou? To vše jsou ideální informace, které můžete se svou fantazií dále rozvíjet!