Načítám

wait a moment

3 autoři, kteří by neměli chybět ve vaší knihovničce

Nezáleží na tom, jestli milujete fantasy, romantiku nebo horor. V žádné knihovně by totiž neměly chybět knihy těchto legendárních autorů.

Naprosté legendy, ale také oblíbení spisovatelé dnešní doby. O některých jste už určitě slyšeli, o jiných možná budete číst poprvé. U všech ale platí, že jejich díla patří mezi to nejlepší, co můžete v dnešní době pořídit. Knihy těchto autorů by proto rozhodně neměly chybět v žádné knihovničce.

J. R. R. Tolkien

Možná vás fantasy příliš neláká, tolkienovo dílo ovšem výrazně převyšuje svět tohoto žánru. Z Pána prstenů se i díky povedeným filmům stala jedna z nejžádanějších trilogií vůbec. Tisíce řádků jeho tvorby navíc zůstaly nezveřejněné. Obsahují přitom celou řadu zajímavých příběhů nejen ze Středozemě. Jeho syn Christopher se naštěstí ujal tohoto hodnotného dědictví s maximálním respektem a v průběhu svého života zveřejnil další knih, které by jinak zůstaly zapomenuty. Jestliže tedy chcete svoji knihovničku ozdobit tím nejlepším, co světová literatura nabízí, pak Pán Prstenů nebo Hobit rozhodně nebude šlápnutím vedle.

Stephen King

Pokud se podíváte do jakékoliv databáze spisovatelů, pak prakticky všude najdete toto jméno na předních příčkách. Stephen King patří mezi nejpopulárnější spisovatele dnešní doby. Jde o mistra hororu, který každým svým dílem posouvá laťku opět o kus dál. Pokud si ho oblíbíte, tak pro vás máme ještě jednu dobrou zprávu – tento autor je totiž neskutečně produktivní. Za svůj život napsal už 97 knih. A nezdá se, že by plánoval v dohledné době přestat. Jeho nezapomenutelnými příběhy tak budete zásobeni dlouhá léta.

J. K. Rowlingová

Její tvorba zřejmě zaujme spíše dětské publikum, Harry Potter ovšem patří mezi díla, která by neměla chybět v žádně knihovničce. Její celoživotní tvorba navíc dlouhodobě patří k těm nejlépe hodnoceným. Tedy alespoň u nás v Česku. Hodnocení z databáze knih u jejích děl totiž neklesají pod 75 procent. A to už je záruka jisté kvality.